Akú najdrahšiu vec ste si kúpili?

Ako sme si už spomenuli v predošlých článkoch, každý rád nakupuje. A, áno, aj vy muži patríte do tejto skupiny. Nie je teda prekvapeným, že nakupovanie dokáže vyvolať dokonca aj nákupnú horúčku za čo najžiadanejších tovarom alebo výrobkom. A cene sa pri tomto samozrejme medze nekladú. Dnes si uvedieme niekoľko najkurióznejších vecí, ktoré si ľudia kedy kúpili.

Začneme hneď pekne draho a to parkovacím miestom v Manhattane, v New Yorku. Skutočne niekto zaplatil až 1 milión dolárov za možnosť zaparkovať v tejto centrálnej časti mesta? Odpoveď znie: áno. Jedno parkovacie miesto sa tak predalo za viac ako šesťnásobok priemernej ceny domu v Amerike. Ale každý vodič v New Yorku si určite povie, že nie je nič lepšie ako možnosť jednoducho a bezproblémovo zaparkovať v tejto metropolite.

Ďalšou vecou, ktorú si my, obyčajný smrteľníci, nemôžeme kúpiť, je plávajúca posteľ. Táto vymoženosť sa predala za neuveriteľných 1,6 miliónov. Kto by sa nechcel vznášať niekoľko metrov nad zemou a pri tom spať ako bábätko v posteli plnej vody? Ak sme pri najdrahších predaných veciach, nemôžeme nespomenúť krištáľový klavír, ktorý bol použitý pre olympijské hry v Pekingu (denti bianchi) a bol kúpený v aukcii súkromným uchádzačom za rekordných 3,22 milióna amerických dolárov!

Medzi predražené výrobky zaiste patria umelecké predmety, či sochy a obrazy. Práve jeden obraz fotografa a vizuálneho umelca sa nedávno predal za lacných 4,3 milióna. Stala sa tak najdrahšou fotografiou, ktorá sa kedy na svete predala. Predstavme si, že by sme pomocou nášho foťáka vytvorili takú jedinečnú fotografiu, ktorá by sa následne predala za takúto cenu. Určite už niektorí z Vás začali vyťahovať fotoaparáty a sú pripravení pustiť sa do toho.

Ak spomenieme slovo luxus, veľa ľudí si určite predstaví drahé autá. A najdrahšie auto, ktoré sa kedy predalo je pozlátený Bugatti Veyron, ktorý bol vyrobený špeciálne pre miliardára z Blízkeho východu a ten zaňho zaplatiť iba 10 miliónov dolárov. No nekúpte to! A keď sme už pri autách, tak nemáme ďaleko k ďalšiemu kúsku zberateľov a milionárov – hodinkám. Najdrahšie hodinky značky Chopard, luxusné náramkové hodinky, ktoré obsahujú až 874 diamantov sa predali za babku – za 25 miliónov dolárov. Hodinky si kúpil jeden nemenovaný zberateľ, ktorý pravdepodobne nemá problémy so svojim rozpočtom a ani do budúcna nebude musieť kvôli tejto kúpe hladovať.

Slávny ružový diamant Graff bol často prirovnaný k ružovému šampanskému. Britská miliardárka Laurence Graffová kúpila tento 24 karátový diamant v aukcii a zaplatila zaň neuveriteľných 46 miliónov dolárov. Pre milovníkov šperkov to za tento vzácny klenot určite je prijateľná cena. Veď sa len pozrite, aký je krásny. Nejedná žena teraz tajne dúfa, že jej manžel nečakane zbohatne a bude jej môcť kúpiť podobný klenot.

A k takémuto krásnemu šperku patrí samozrejme aj dôstojné bývanie, nie? Tak prečo si nekúpiť napríklad Vilu Leopolda za 506 miliónov? Tento rozľahlý komplex sa nachádza vo Villefranche-sur-Mer, na francúzskej riviére. Za určitého času sa používala ako nemocnica počas 2. svetovej vojny, ale teraz je z nej luxusná vila s množstvom kúpeľní a spálni. A keďže sa nachádzate pri mori, tak prečo si nekúpiť najdrahšiu vec z dnešného zoznamu? Najvyššiu a najväčšiu jachtu sveta za 4,5 miliardy dolárov?

Ďalšie informácie nájdete na webových stránkach miospazzolinoelettrico.com.